• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Безпека життєдіяльності

"


Національна поліція України попереджає про шахрайства!

Шахрайські дії різноманітні настільки, наскільки різноманітні відносини між людьми. Вони є наслідком обороту товарів, використання онлайн сервісів або банківських карт. Тому кожна сфера привертає до себе зловмисників, які постійно винаходять нові способи розкрадання грошей.

Проте існують загальні правила, які допоможуть не стати жертвою шахраїв.

· здійснювати покупки тільки на перевірених сайтах

· перевіряти URL-адресу ресурсу (домен)

· не вводити конфіденційні дані, паролі та іншу інформацію, що може бути використана для підтвердження платежів

· у разі купівлі на платформі оголошень уточнювати деталі угоди тільки в чаті цієї платформи і не переходити в сторонні месенджери

· оминати повідомлення, які вимагають термінових дій або видаються надто привабливими не переходити за посиланнями від незнайомців.

Пам’ятайте, що шахраї грають на знанні психології та емоцій людини.

Війна в Україні стала підґрунтям для поширення шахрайських схем, заснованих на вразливому емоційному стані та зловживанні вашою довірою. При цьому кмітливість шахраїв виходить за рамки вже добре знайомих українцям афер, тож з’являються нові способи ошукування. Національна поліція України розповідає про найпоширеніші схеми шахрайств та основні правила безпеки, які допоможуть викрити аферистів.

Продаж дешевих товарів«з рук в руки»

Якщо незнайомі люди прийшли до вас і пропонують купити дешеві товари – будьте насторожі. Це можуть бути шахраї! у такий спосіб вони намагаються дізнати- ся, де ви зберігаєте свої заощадження, а потім непомітно для вас викрасти гроші.

Пам’ятайте: «безкоштовний сир – тільки в мишоловці».

Що робити?

  1. Не пускайте незнайомців додому.
  2. Залучіть до розмови сусідів або зателефонуйте родичам: це може відлякати шахраїв.
  3. Якщо до вас приходили шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.

«Грошова реформа»

Якщо до вас навідаються незнайомці і скажуть, що у зв’язку з проведенням грошової реформи треба замінити старі купюри на нові, знайте: це -100% шахраї. У такий спосіб вони намагаються привласнити всі ваші заощадження.

Що робити?

  1. Не довіряйте незнайомцям і не пускайте їх у свою домівку.
  2. Розкажіть про візит родичам.
  3. Завжди радьтеся з тими, кому довіряєте.
  4. Якщо до вас приходили шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.

«Дзвінки від імені представників банків»

«Вашу карту заблоковано», «з вашого рахунку хочуть списати гроші», «нові правила під час воєнного стану» – зловмисники, які представляються співробітниками банку, використовують різні способи, аби отримати доступ до ваших банківських карток. Як тільки невідомі просять надати номер картки, пін-код, кодове слово, тризначний номер на звороті картки і термін її дії або ж ввести пароль, який надійшов у CMC, знайте: це – шахраї. Пам’ятайте: навіть в умовах війни справжні співробітники банку ніколи не запитують таку інформацію.

Що робити?

  1. Покладіть слухавку.
  2. Повідомте про подію поліцейським за номером 102. «Ваш родич у біді»

Якщо вам телефонують (часто вночі або вранці) та повідомляють, що родич потрапив у біду, і просять передати гроші – це шахрайство. Зловмисники можуть видавати себе за сина/дочку, онука/онучку, які начебто потрапили у біду (скоїли ДТП, опинилися у поліції тощо). П можуть представлятися лікарями або поліцейськими і пропонувати свою допомогу у вирішенні «проблеми» за винагороду, яка може станови-ти від тисячі до десятків тисяч гривень, а інколи –навіть кілька тисяч доларів СШР. Пам’ятайте: так діють шахраї!

Що робити?

  1. Покладіть слухавку.
  2. Перевірте, де ваш родич.
  3. Повідомте про подію поліцейським за номером 102.

«Соціальні виплати під час війни»

«Під час війни ви можете отримати соціальну допомогу» найчастіше шахраї надсилають смс-повідомлення про отримання різноманітних виплат від органів влади або благодійних фондів та просять надати таку інформацію: ваші анкетні дані, номер картки, пін-код, кодове слово, тризначний номер на звороті картки і термін її дії. Пам’ятайте: назвавши ці дані, ви надаєте шахраям доступ до вашого рахунку, тож вони можуть вкрасти всі ваші заощадження.

Що робити?

  1. Покладіть слухавку.
  2. Зверніться до своїх родичів або представників влади і перевірте, чи дійсно ви можете отримати такі виплати.
  3. Якщо вам телефонували шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.

Виграші призів (авто,побутова техніка)

«Ви виграли автомобіль або побутову техніку»- не поспішайте виконувати всі настанови незнайомців. Зазвичай у надісланому смс вказаний номер, за яким можна отримати детальну інформацію. Коли телефонуєте, вам розповідають умови, які потрібно виконати, щоб отримати «приз». Як правило, вам пропонують сплатити 1% від вартості виграного товару. Але як тільки ви це зробите, незнаймці перестають виходити на зв’язок і зникають.

Пам’ятайте: так діють шахраї!

Що робити?

  1. Подумайте, чи брали ви участь у акціях чи конкурсах.
  2. Не перераховуйте гроші незнайомцям.
  3. Якщо вам телефонували шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.

Безпека на воді!

/Files/images/00_bjd/na_vod/Правила_поведінки_на_Льоду.jpg/Files/images/00_bjd/na_vod/Провал_під_Лід.jpg


Порядок дій під час сигналу ...

/Files/images/shkola_foto/img347 (2).jpg/Files/images/shkola_foto/img348.jpg


Алгоритм дій в закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ст. с.Батятичі Кам’янка-Бузької міської ради Львівської області під час сигналу повітряної тривоги

· Відповідальна особа сповіщає працівників закладу про сигнал повітряної тривоги.

  • Вчитель сповіщає учнів про загрозу, а батьків — про переміщення дітей до укриття.
  • Учні залишають засоби навчання в класі, беруть свій верхній одяг, тривожні рюкзаки та під контролем вчителя швидко залишають приміщення класу.
  • Учні, які навчаються на ІІ поверсі залишають приміщення школи через запасний вихід. Учні, що навчаються на І поверсі виходять через вхідні двері. Далі переходять дорогу і через центральну браму входять до укриття.
  • Черговий вчитель регулює рух на дорозі.
  • Пересування в укриття відбувається відповідно до черговості розміщення класних кімнат.

Допомогу в супроводі початкових класів здійснюють залучені помічники (технічний персонал).

  • Для швидкого надання медичної допомоги медичний працівник супроводжує учнів з моменту звучання сигналу повітряної тривоги.
  • У випадку присутності дітей з ООП, їх супровід здійснюють асистенти учителя.
  • Відповідальні особи після оголошення сигналу оповіщення перевіряють всі приміщення закладу на відсутність учнів та працівників закладу, по завершенню перевірки прямують до укриття.
  • Учні, які перебувають на подвір'ї закладу, під час сигналу долучаються до колон, що прямують до укриття.
  • У середині захисної споруди учителі, які супроводжували учнів з класу, допомагають їм швидко та спокійно зайняти місця та перевіряють присутність всіх школярів.
  • Учні, які згідно поданих заяв батьків мають право на евакуацію додому під час повітряної тривоги залишаються у фойє закладу освіти з відповідальним вчителем до моменту прибуття батьків.
  • Під час перебування в захисній споруді вчителі та відповідальні особи здійснюють необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті.
  • Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги, вчителі та відповідальні особи слідкують за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриття здійснювався колонами або групами.

Кожен українець - ВОЇН на своєму фронті. Наш фронт - інформаційний.

Розробники та ідейні вдохновителі ідеї «МРІЯ» з Кіберполіції України, а також велика кількість небайдужих громадян перетворили проект MRIYA у сильну ініціативу протидії російським окупантам в медіа-просторі.

На сьогодні, це найбільша спільнота, яка успішно блокує та протидіє російській агресії в Інтернеті. Кількість підписників більше 215 тисяч.

Екосистема «МРІЯ» створена для об’єднання проектів, які розроблені у синергії Кіберполіції України та волонтерів, зокрема:

Бот «StopRussia | MRIYA» https://t.me/stopdrugsbot

Приймає інформацію про фейкові ресурси, котрі перевіряються нашими модераторами та відправляються на блокування в Телеграм-канал. Зібрано найбільшу кількість антиукраїнських ресурсів та профілів – більше 50 тис.

У розділі «Надіслати скаргу на ресурс» - кожен може долучитися до блокування ресурсів окупанта. Вам буде надано випадкове посилання, а також текст скарги, які постійно змінюються.

Наразі відбувається розіграш цінних подарунків, тривалістю 14 днів. Умова розіграшу – це активна робота по блокуванню російських ресурсів, чим більше блокувань – тим швидша перемога. Кількість учасників, які прийняли участь у розіграші – 174 тисячі.

Канал «StopRussia | MRIYA»https://t.me/stoprussiachannel

Спільнота небайдужих українців, котрі блокують та протидіють російській агресії в Інтернеті. Канал - це головна інструкція та засіб комунікації з підписниками щодо блокування, а також платформа, де щоденно та систематично надаються онлайн-завдання для підписників, актуальні новини та свіжа інформація, у тому числі навчальні матеріали по кібергігієні.

Бот «Народний месник»

В чат-бот @ukraine_avanger_bot надсилають інформацію про пересування ворожої техніки, російських військових та їх поплічників, виявлених мародерів або ж знайдені нерозірвані боєприпаси, котрі опрацьовуються модераторами боту та документуються як підрозділами Національної поліції України, так і іншими правоохороними органами.

Нещодавно, також було додано одну категорію про присутність камер зовнішнього відеоспостереження, де перебувають окупанти.

Сервіс «MRIYA Automatic»

Безкоштовний автоматизований сервіс для боротьби з російською пропагандою

Розробниками якого являються Banwar та Qlixer Social. MRIYA Automatic працює в хмарі, не використовує ваш браузер, і не вимагає від вас включеного та активного браузера комп'ютера чи смартфону

Гра «Котяцький драйв»

Котяцький драйв — це драйвова гра-клікер. Приєднуйся до наших котиків ЗСУ, ТРО та кіберполіції, клікай, щоб відбити навалу орків, та перемагай у цій війні. Дану гру можливо завантажити Google Play та for PC.

Віртуальні бої проходять на відомих локаціях: Чорнобаївка, Гостомель та крейсері «москва». Також у грі ти маєш здолати лідерів орків, таких як «дон», вусатий тарган і міністр непотрібних справ росії.

Гра безкоштовна та не містить реклами.

А ще, можливо підтримати ЗСУ та придбати унікальні ігрові активи (NFT), кошти від продажу яких підуть на потреби армії.

MRIYA об’єднує під одним ім’ям всі напрямки нашої діяльності, особливо створених під час війни!

Кожен українець - ВОЇН на своєму фронті. Наш фронт - інформаційний.

Розробники та ідейні вдохновителі ідеї «МРІЯ» з Кіберполіції України, а також велика кількість небайдужих громадян перетворили проект MRIYA у сильну ініціативу протидії російським окупантам в медіа-просторі.

На сьогодні, це найбільша спільнота, яка успішно блокує та протидіє російській агресії в Інтернеті. Кількість підписників більше 215 тисяч.

Зберігай корисні посилання та долучайся до кіберфронту України:

Бот «StopRussia | MRIYA»https://t.me/stopdrugsbot - приймає інформацію про фейкові ресурси, котрі перевіряються нашими модераторами та відправляються на блокування в Телеграм-канал.

Наразі відбувається розіграш цінних подарунків, тривалістю 14 днів. Умова розіграшу – це активна робота по блокуванню російських ресурсів, чим більше блокувань – тим швидша перемога. Кількість учасників, які прийняли участь у розіграші – 174 тисячі.

Канал «StopRussia | MRIYA»https://t.me/stoprussiachannel - спільнота небайдужих українців, котрі блокують та протидіють російській агресії в Інтернеті.

Бот «Народний месник»https://t.me/ukraine_avanger_bot - надсилають інформацію про пересування ворожої техніки, російських військових та їх поплічників, виявлених мародерів або ж знайдені нерозірвані боєприпаси.

Сервіс «MRIYA Automatic - безкоштовний автоматизований сервіс для боротьби з російською пропагандою.

А для того, щоб трохи відволіктися качай гру «Котяцький драйв». Віртуальні бої проходять на відомих локаціях: Чорнобаївка, Гостомель та крейсері «москва». Також у грі ти маєш здолати лідерів орків, таких як «дон», вусатий тарган і міністр непотрібних справ росії. Гра безкоштовна та не містить реклами. Посилання: https://koto-drive.online/


При виявленні ВНП

/Files/images/shkola_foto/завантаження (1).jpg


Ситуація щодо торгівлі людьми

wym-1656879405601


Особам, які у зв’язку з війною постраждали від насильства

CОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА

З метою надання комплексної допомоги особам, які у зв’язку з війною постраждали від насильства, зокрема сексуального, на виконання підписаної Рамкової програми співробітництва між Урядом України та ООН щодо запобігання і протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом, інформуємо про надання послуг соціально-психологічної підтримки особам, постраждалим від війни і насильства, пов’язаного зі збройною агресією Російської Федерації на території України («Центри допомоги врятованим»).

Отримати безоплатну правову допомогу в умовах воєнного стану онлайн можна за номером 0 800 213 103 (консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги тощо). Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні; номер для дзвінків з-за кордону: +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку);

у мобільних застосунках «Безоплатна правова допомога»: https://bit.ly/3hwwgqR або «Твоє право»: https://bit.ly/3iorbkE ;

у месенджерах Телеграм: http://legalaid.gov.ua/telegram.html та Вайбер: http://legalaid.gov.ua/viber.html ;

у кабінеті клієнта на сайті системи надання безоплатної правової допомоги: https://cabinet.legalaid.gov.ua/;

«Правова допомога протидії насильству»: https://t.me/Non_Violence_Bot ;

Консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі «WikiLegalAid», що розміщена за адресою: https://wiki.legalaid.gov.ua .

Для отримання безоплатної правової допомоги в умовах воєнного стану офлайн необхідно звернутися за адресою: https://bit.ly/bpd_buro .

· Якщо ви хочете розібратися у своїх психологічних проблемах, покращити свій настрій, визначитися нарешті у прийнятті важливого для вас рішення;

· якщо ви зіткнулися з труднощами у навчанні: побоюєтеся виступати перед великою аудиторією, не можете порозумітися з викладачами, адаптуватися у новому колективі;

· якщо у вас назріває конфліктна ситуація з батьками, важко знайти спільну мову з друзями чи просто необхідно виговоритися - ласкаво просимо до психологічної служби закладу!

Ці та інші питання можуть стати як предметом індивідуальної бесіди з психологом, так і однією з тем тренінгового курсу, а конфіденційність та професіоналізм вам буде гарантовано!


Будьте обережні

/Files/images/00_bjd/vibuhonebezpechn_predmeti/Дії виявлення ВНП.jpg

/Files/images/00_bjd/vibuhonebezpechn_predmeti/Обережно ВНП.jpg

/Files/images/00_bjd/vibuhonebezpechn_predmeti/Обережно вибухонебезпечні предмети.jpg

/Files/images/00_bjd/vibuhonebezpechn_predmeti/Дії при виявленні ВНП.jpg


ДІТЯМ ПРО КОВІД

Говорити з дітьми про коронавірус – складно, але й грати в мовчанку поганий варіант. Саме ваша чесність і відкритість допоможе донести важливу інформацію правильно, та забезпечить найкращий захист.

Основні правила розмови про COVID-19 з дітьми:

➡️ Дозвольте дитині говорити відверто та ставте відкриті питання, які допоможуть їй висловитися. Якщо дитина налякана, підтримайте її та скажіть, що ви поруч та завжди готові вислухати її. Відповідайте на питання чесно, проте враховуйте рік дитини

➡️ Змиріться з тим, що не знати всіх відповідей – нормально. І зізнатися в цьому теж. Сприйміть незнання як слушну нагоду дізнатися нове разом із дитиною, але довіряйте лише перевіреним джерелам інформації

➡️ Завершіть розмову на позитивній ноті та переконайтеся, що дитина почувається нормально. Після діалогу можна зробити разом щось веселе та цікаве

/Files/images/00_bjd/poradi/изображение_viber_2020-11-18_11-36-55.jpg


/Files/images/2020_bj/380de6995ef7db8bcd558d5dbdf47141.jpeg


/Files/images/2020_bj/План заходів.png


/Files/images/2020_bj/0e8e64c2f42517f35fc505537eb4300c.jpeg

/Files/images/2020_bj/c9f989051c03f5eabc7eea6c04dbef65.jpeg


«Безпека життя дітей – питання сьогодення»

Одним із головних завдань сучасної школи е створення освітнього середовища для розвитку здорової дитини, формування в учнів свідомого ставлення до свого життя, оволодіння навич­ками здорового способу життя. Здорове молоде покоління - це запорука стабільного розвитку держави, один із чинників її позитивного іміджу.
Аналіз статистичних даних останніх років свідчить, що, на жаль, зберігаються тенденції до погіршення здоров'я й фізичної підготовле­ності дітей та учнівської молоді. Актуальним питанням також залишається проблема без­пеки життєдіяльності дитини, її уміння захи­стити себе в навколишньому середовищі.
Для батьків, які відправляють свою дити­ну до школи, на першому місці, насправді, не стоять її оцінки. їх хвилює, щоб дитина повер­нулася звідти живою та здоровою. В першу чергу ми повинні вчити, як то кажуть, якісно, так, але насамперед - безпечно!
Кожен учень, вихованець навчального за­кладу зобов'язаний знати і точно виконувати правила пожежної безпеки, а при виникненні пожежі, заспокоївшись, виконувати наведені нижче вказівки щодо виходу у безпечне від вогню місце.
Навчання учнів навчальних закладів об­ласті проводиться за програмами «Основи здоров'я», «Основи безпеки життєдіяльності» та «Захист Вітчизни».
Програми дозволяють дати підростаючому поколінню необхідний обсяг знань і практич­них навичок щодо вміння діяти за екстре­мальних обставин, розпізнавши загрозу, за­безпечити власну безпеку, зберегти себе і на­дати допомогу тим, хто потрапив у біду.
Річним підсумком цієї клопіткої повсякден­ної роботи в школі є проведення «Дня цивільної оборони», а в його рамках - проведення практич­них заходів. Головне завдання полягає не стільки в тому, щоб закріпити отримані теоретичні знан­ня, скільки відпрацювати їх на практиці у ході навчань і тренувань та змагань.
У програмі підготовки до комплексних нав­чальних занять із цивільної оборони та основ безпеки життєдіяльності важливе місце займа­ють такі заходи, як тренування. Вони дозволя­ють перевірити й удосконалити практичні на­вички користування засобами індивідуального захисту, дій за сигналами оповіщення, по­ведінки за загрози або виникнення надзвичай­них ситуацій та в інших випадках.
Практично закріпити знання, отримані уч­нями при вивченні за навчальними програма­ми питань з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту населення, також дає можливість участі дітей та підлітків у різного роду позакласних заходах.

Кiлькiсть переглядiв: 1078

Коментарi